pojistky

Bezpečnost domácího elektrického obvodu

Jističe a pojistky

Seznamte se s umístěním vašich pojistek, a to i v případě, že bydlíte v pronájmu. Každý spínač označte odpovídající místností nebo spotřebičem, který ovládá. Tyto znalosti mohou být životně důležité v případě nouze nebo když potřebujete provést údržbu.

Pravidelné kontroly

Naplánujte si pravidelné kontroly licencovaným elektrikářem, abyste zajistili, že vaše elektroinstalace a elektrické systémy odpovídají vysokému standardu. Tyto kontroly mohou pomoci identifikovat potenciální problémy dříve, než budou mít vážné následky.

Vyvarujte se přetížení zásuvek

Přetížení zásuvek je častou příčinou elektrických požárů. Používejte prodlužovací kabely s přepěťovými ochranami a nikdy nezapojujte příliš mnoho spotřebičů s vysokým výkonem do jedné zásuvky. Pokud zjistíte, že potřebujete více zásuvek, poraďte se s elektrikářem o jejich instalaci.

Používejte spotřebiče bezpečně

Při používání elektrických spotřebičů vždy dodržujte pokyny výrobce. Odpojte spotřebiče, když je nepoužíváte, zejména ty, které generují teplo, jako jsou toustovače, žehličky a ohřívače.

Udržujte elektrická zařízení mimo dosah vody

Voda a elektřina jsou nebezpečná kombinace. Zajistěte, aby se všechna elektrická zařízení nenacházela v blízkosti umyvadel, van a bazénů. V oblastech, kde může dojít ke kontaktu vody a elektřiny, jako jsou koupelny, kuchyně a venkovní prostory, používejte přerušovače zemního obvodu.

Nainstalujte zásuvky odolné proti dětským ručičkám

Zásuvky s krytem mohou zabránit dětem ve vkládání předmětů do elektrických zásuvek. Tyto zásuvky mají vestavěné uzávěry, které brání vkládání cizích předmětů. Dají se také zakoupit kryty na zásuvky.

Vyměňte poškozené kabely a zástrčky

Pravidelně kontrolujte kabely a zástrčky vašich spotřebičů a zařízení. Pokud si všimnete jakéhokoli roztřepení, prasknutí nebo jiného poškození, okamžitě je vyměňte. Nepokoušejte se opravit poškozené kabely páskou.

Vědět, kdy zavolat profesionála

I když existuje mnoho úkolů, které můžete sami udělat pro zajištění elektrické bezpečnosti, některé problémy vyžadují odborné znalosti profesionála. Pokud zaznamenáte časté vypínání jističe, stmívání nebo blikání světel nebo zápach spáleniny ze zásuvek, okamžitě kontaktujte licencovaného elektrikáře.

 

Zajištění elektrické bezpečnosti v domácnosti je neustálý proces, který vyžaduje ostražitost, pravidelnou údržbu a vzdělávání. Dodržováním těchto pokynů můžete výrazně snížit riziko elektrických nebezpečí ve vaší domácnosti. Pamatujte, že v případě pochybností se vždy obraťte na odborníka, který vám pomůže vyřešit jakékoli problémy s elektrickým proudem.

 

Máte zájem o elektrorevizi nebo instalaci?

Zašlete nám nezávaznou poptávku! Obratem vám zakázku naceníme a doporučíme nejvhodnější řešení pro vás.

Můžete napsat ještě 2000 znaků.

 

Kontakt

Vojtěch Pelzer
Hájecká 1304/14a
618 00 Brno-Černovice
Mobil: +420 732 980 217
Email: elektro@revizepelzer.cz

Osvědčení ev.č. 12102/9/22/R-EZ-E2A
Oprávnění ev.č. 17207/9/22/EZ-M,O,R,Z-E2A

Co nabízíme

Informace

Copyright © 2023 Vojtěch Pelzer. Veškerá práva vyhrazena. Tento web vytvořila StaWEBnice.com.