Kácení stromů

kácení stromů Brno

Potřebujete pokácet či prořezat přerostlý strom?

Přerostl vám “přes hlavu” strom a potřebujete ho buď pokácet nebo přinejmenším prořezat, protože hrozí riziko poškození blízkého domu či zahrady v případě silné vichřice? Rádi vám s tímto problémem pomůžeme. Dokážeme si poradit s rizikovým kácením stromů v blízkosti bytových i nebytových objektů, optimálně zkrátíme nebo prořežeme větve zahradních i lesních stromů a zajistíme likvidaci dřevního odpadu.

Co byste měli vědět o kácení stromů?

Při kácení stromů a keřů je nutné dodržovat všechna platná pravidla. Výjimkou není ani kácení na vlastním pozemku. Cílem zavedených pravidel je ochrana dřevin před jejich poškozováním a ničením. K pokácení je nutné opatřit potřebné povolení orgánu ochrany přírody. Existují některé výjimky, jako například kácení stromu či keře s obvodem kmene do 80 cm ve výšce 130 cm nad zemí.

Ke kácení, které předem povoleno, dochází zpravidla v období vegetačního klidu, tedy zhruba od začátku listopadu do konce března. Stromy jsou v tomto období v přirozeném útlumu, nehnízdí na nich ptáci.

Pokud již dnes víte, že v blízké době chcete pokácet nějaký strom, ujistěte se, že máte v předstihu připraveny všechny dokumenty, abychom se mohli do kácení bez problémů pustit, až nastane ten správný čas.

Máte zájem o služby z oblasti kácení stromů?

Zašlete nám nezávaznou poptávku! Obratem vám zakázku naceníme a doporučíme nejvhodnější řešení pro vás.

Můžete napsat ještě 2000 znaků.

Co o nás říkají naši zákazníci?

povolení kácet stromy

Povolení ke kácení stromů

Bez povolení můžete kácet všechny dřeviny, které nejsou součástí významného krajinného prvku nebo stromořadí a mají ve výšce 130 cm nad zemí obvod kmene menší než 80 cm. Na všechny stromy, které nesplňují tuto podmínku potřebujete mít povolení.

rizikové kácení stromů Brno

Kdy lze provádět kácení stromů

Období vegetačního klidu dřevin není právními předpisy stanoveno, vyhláška pouze říká, že jde o období přirozeného útlumu fyziologických a ekologických funkcí dřeviny. V praxi se povoluje kácení nejčastěji od 1. listopadu do 31. března. Každý druh dřeviny dosahuje vegetace v jiné době a rovněž je nutné počítat s výkyvy počasí. Podle toho jsou také obsazena ptačí hnízda.

pokácet strom Brno

Kdy je třeba profesionální kácení stromů

Pokud máte na zahradě staré anebo příliš poškozené stromy, které ohrožují okolí, máte právo je pokácet bez povolení. Tuto skutečnost však musíte nahlásit na úřadě do 15 dnů od samotného pokácení. Kácení takového stromu by měl zpracovat profesionální dřevorubec, který má s podobným odstraňováním rizikových stromů zkušenosti.

Kontakt

Vojtěch Pelzer
Hájecká 1304/14a
618 00 Brno-Černovice
Mobil: +420 732 980 217
Email: elektro@revizepelzer.cz

Osvědčení ev.č. 12102/9/22/R-EZ-E2A
Oprávnění ev.č. 17207/9/22/EZ-M,O,R,Z-E2A

Co nabízíme

Informace

Copyright © 2023 Vojtěch Pelzer. Veškerá práva vyhrazena. Tento web vytvořila StaWEBnice.com.